Rachunkowość i doradztwo podatkowe jest specjalnością dającą szerokie możliwości poznania obsługi podatkowej i księgowej przedsiębiorstw, jak również opodatkowania osób fizycznych i prawnych.
Wśród proponowanych przedmiotów specjalnościowych można wskazać, w szczególności:
Studia zaznajamiają także z problematyką analizy ekonomicznej i finansowej przedsiębiorstw, jednostek administracji państwowej i samorządowej we współczesnej gospodarce rynkowej, funkcjonującej w obrębie struktur krajowych i europejskich.
Zakres przedmiotowy studiów daje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej na poziomie umożliwiającym późniejsze wykonywanie zawodu doradcy podatkowego (po zdaniu egzaminu państwowego w tym zakresie). Doradca podatkowy to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Po uzyskaniu licencji państwowej doradca podatkowy może wykonywać wolny zawód w samodzielny sposób reprezentując swoich klientów przed sądami powszechnymi.
Absolwent interdyscyplinarnych studiów z zakresu rachunkowości i doradztwa podatkowego to ekonomista o wykształceniu na podłożu z zakresu rachunkowości, prowadzenia ksiąg podatkowych oraz analizy finansowej (podatkowej) i prawa administracyjnego. Interdyscyplinarny, bo posiadający także wiedzę i umiejętności z prawa cywilnego, handlowego i administracyjnego oraz analizy finansowej (podatkowej).
Celem studiów jest przygotowanie specjalistów z zakresu rachunkowości finansowej, zarządczej i budżetowej jednostek krajowych, jak i zagranicznych, analizy ekonomicznej i finansowej oraz doradztwa podatkowego i finansowego osób fizycznych i prawnych.
Absolwent jest przygotowany do kontynuowana kształcenia na studiach magisterskich.
ORGANIZACJA I PRZEBIEG STUDIÓW
Studia odbywają się w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym, realizowane są w ciągu 6 semestrów. Obejmują zajęcia dydaktyczne o profilu praktycznym (wykłady, ćwiczenia, laboratoria i seminaria) przez 3 dni w tygodniu, a przez 2 dni w tygodniu studenci przebywają na praktyce w zakładzie pracy.
Studia niestacjonarne, obejmujące te same treści programowe, co stacjonarne, realizowane są w ramach 11 zjazdów w każdym semestrze (piątek po południu, sobota i niedziela).
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"