Specjalność "Ekonomia menedżerska"

Ekonomia menedżerska to specjalność, która obejmuje praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, w tym planowania jego działalności w warunkach ryzyka strategicznego i operacyjnego, podejmowania decyzji, co do kierunków i rozmiarów działalności. Student specjalności dowie się w jaki sposób zarządzać kapitałem ludzkim i jak prowadzić działalność w myśl zasady zrównoważonego rozwoju, zrozumie koncepcję ekologiczną firmy. Pozna kluczowe aspekty psychologii w biznesie wraz z technikami jej wykorzystania. Zostanie zaznajomiony z zasadami polityki rachunkowości, którymi winny posługiwać się małe i średnie przedsiębiorstwa, wykorzystując przy tym znajomość prawa gospodarczego, podatkowego i finansowego.

 Student ma szansę na zdobycie umiejętności w zakresie komunikacji z rynkiem, nowoczesnych technik marketingowych, badań i analizy rynku. Posługuje się wiedzą prawniczą niezbędną do założenia i efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej. Zna pojęcie ryzyka gospodarczego i wie jak nim zarządzać.

Absolwenci tej specjalności mogą z powodzeniem objąć stanowiska menedżerów, kierowników w przedsiębiorstwach czy instytucjach rządowych, regionalnych i pozarządowych, wspinając się na sam szczyt drabiny hierarchii pozycji zawodowej. Z powodzeniem mogą prowadzić własną działalność gospodarczą.

Wybrane zagdanienia omawiane na specjalności:

  • nowoczesne metod zarządzania projektami, zasobami ludzkimi, logistyką w przedsiębiorstwie jak również marką osobistą,
  • komunikowanie się klientami, pracownikami czy kontrahentami przy pomocy nowoczesnych technik internetowych,
  • psychologia w biznesie,
  • prawo, niezbędne do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej (prawo w biznesie, prawo podatkowe, prawo pracy),
  • finansów przedsiębiorstw, rachunkowości i rachunkowości zarządczej.

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwenci kierunku są przygotowani do podjęcia pracy na stanowiskach menadżerów, kierowników działów analitycznych, agencjach badań rynków, bankach, firmach ubezpieczeniowych, biurach maklerskich, urzędach publicznych, jednostkach samorządowych, a także w roli asystentów kierownictwa oraz analityków biznesu. Mogą być także zatrudnieni w charakterze księgowych w biurach rachunkowych, przedsiębiorstwach oraz w charakterze konsultantów w zespołach i firmach doradczych, zajmujących się wdrażaniem i  eksploatacją informatycznych systemów zarządzania w organizacjach gospodarczych. Po uzyskaniu tytułu licencjata absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach II-go stopnia.

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy licencjata (dyplom ukończenia studiów I stopnia).

Galeria zdjęć

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"