W progach gmachu Sądu Rejonowego w Pile
Studenci I roku Ekonomii ANS w Pile w ramach edukacji prawnej nakierowanej na podniesienie poziomu wiedzy i świadomości prawnej, jakże potrzebnej przyszłym ekonomistom do tworzenia etosu zawodu wykonywanego w sposób profesjonalny z poszanowanie norm etycznych, zawitają w dniu 27 listopada 2024 r. w progi gmachu Sądu Rejonowego w Pile. Będą uczestniczyli w jawnych rozprawach w charakterze publiczności. Z bliska zapoznają się z zasadami i przebiegiem procesu jednego z postepowań. Przyjrzą się również roli jaką pełni sędzia oraz inni uczestnicy w obserwowanej procedurze. Zobaczą jak przebiega postępowanie dowodowe na podstawie przeprowadzonych przez sąd dowodów. Na końcu, jak zebrany materiał dowodowy na to powoli i zostanie zamknięty przewód sądowy, studenci będą świadkami wypowiedzi stron procesu oraz wydania przez sąd orzeczenia kończącego sprawę, a więc wydania wyroku. Argumentację sądu przyjętą za podstawę wydania wyroku studenci będą mogli ocenić i zająć w sprawie swoje stanowisko. Powyższe doświadczenie wpisuje się w przedmiotowe efekty uczenia się z przedmiotu Prawo zawarte w sylabusie , w tym umiejętność interpretacji przepisów oraz nabycia kompetencji do pełnienia roli zawodowej ekonomisty.
Studenci II roku Ekonomii specjalność Rachunkowość i Doradztwo Podatkowe w ramach edukacji prawnej nakierowanej na podniesienie poziomu wiedzy i świadomości prawnej, jakże potrzebnej przyszłym ekonomistom w samodzielnym podejmowaniu decyzji związanych z wykonywaniem tego zawodu, zawitają w dniu 27 listopada 2024 r. w progi gmachu Sądu Rejonowego w Pile. Będą uczestniczyli w jawnych rozprawach w charakterze publiczności. Z bliska zapoznają się z zasadami i przebiegiem procesu jednego z postepowań. Przyjrzą się również roli jaką pełni sędzia oraz inni uczestnicy w obserwowanej procedurze. Zobaczą jak przebiega postępowanie dowodowe na podstawie przeprowadzonych przez sąd dowodów. Na końcu, jak zebrany materiał dowodowy na to powoli i zostanie zamknięty przewód sądowy, studenci będą świadkami wypowiedzi stron procesu oraz wydania przez sąd orzeczenia kończącego sprawę, a więc wydania wyroku. Argumentację sądu przyjętą za podstawę wydania wyroku studenci będą mogli ocenić i zająć w sprawie swoje stanowisko. Powyższe doświadczenie wpisuje się w przedmiotowe efekty uczenia się z przedmiotu Prawo cywilne zawarte w sylabusie, w tym umiejętność interpretacji przepisów oraz tworzenia m.in. pozwów o zapłatę oraz nabycia kompetencji do samodzielnego podejmowania decyzji związanych z wykonywaniem zawodu ekonomisty.
Spotkanie z prokuratorami Prokuratury Rejonowej w Pile
Studenci I roku Ekonomii ANS w Pile w dniu 12 grudnia 2024 r. na spotkaniu z prokuratorami Prokuratury Rejonowej w Pile na przykładzie tej jednostki poznają strukturę organizacyjną prokuratur w Polsce, główne ich zadania i kompetencje, a także zasady odpowiedzialności karnej. Zostanie im także zaprezentowana droga do zawodu prokuratora oraz blaski i cienie tej pracy. Ponadto prokuratorzy przybliżą informacje dotyczące przestępczości na terenie miasta Piły, w tym na temat najczęściej popełnianych czynów zabronionych. Studenci będą mogli także obejrzeć oraz wejść do pomieszczeń takich jak pomieszczenia dla osób zatrzymywanych lub doprowadzanych oraz pomieszczeń do okazań z tzw. lustrem weneckim. Powyższe doświadczenie wpisuje się w przedmiotowe efekty uczenia się z przedmiotu Prawo zawarte w sylabusie , w tym umiejętność interpretacji przepisów o prokuraturze oraz nabycia kompetencji do pełnienia roli zawodowej ekonomisty.
Opiekun i koordynator: mgr Anna Banasik, Katedra Ekonomii
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"